ستاد اقامه نماز

ستاد اقامه نماز

اقامه نمازجماعت:

به منظوربهره مندی بیشتر و بهتر دانشگاهیان از فیض اقامه نماز جماعت اول وقت،هرروزه نمازجماعت ظهر و عصردر سه مکان برگزارمیگردد:

  • مسجدشهیدغیوری: نزدیک به دانشکده های: حقوق و الهیات، علوم انسانی، فنی مهندسی،عمران و پزشکی
  • نمازخانه دانشکده مواد(داخل دانشکده مواد): مناسب جهت دانشکده‌های مواد، برق، کامپیوتر و نزدیک به سلف سرویس مرکزی
  • کتابخانه مرکزی: مناسب جهت کارکنان و مراجعین دانشجو، نزدیک به دانشکده هنر و معماری

به علاوه،نماز جماعت مغرب و عشا، هرشب در مسجد خوابگاه برادران و خواهران و نماز جماعت صبح درمسجد برادران، اقامه می شود.

 

1

 

۲. فعالیتهای کانون جرعه نور:

کانون جرعه نور ویژه دانشجویانی است که با ستاد اقامه نماز، در جهت برپایی باشکوه نماز جماعت همکاری دارند.زمینه‌های همکاری دانشجویان شامل: اذان، تکبیر، قرائت قرآن، همکاری در برگزاری مراسم مختلف و امور تبلیغاتی است.اگر در زمینه‌های ذکر شده،توانایی و سابقه فعالیت دارید،جهت ثبت نام به دفتر فرهنگ اسلامی دانشکده فنی مهندسی(طبقه دوم) مراجعه نمایید و از امتیاز اردوی رایگان مشهد مقدس بهره مند شوید.

۳. کسب رتبه برتر نماز:

دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، در بین تمامی واحدهای جامع کشور،موفق به کسب رتبه برتر کشوری در فعالیتهای عمومی نماز گردید.همچنین،برای پنجمین سال پیاپی، دانشگاه آزاد اسلامی، موفق به کسب رتبه برتر اقامه نماز در بین تمامی موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی در کل کشور گردید.

 

2

 

۴. چاپ نشریه مقیم الصلوه:

سومین شماره  نشریه ستاد اقامه نماز با عنوان مقیم الصلوه، بهمن ماه ۹۰ منتشر گردید. این نشریه حاوی مطالب گوناگون ازقبیل: مقاله،داستان، شعر و مطالب خواندنی دیگر به قلم دانشجویان واستادان دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد بود که مورد استقبال فراوان قرار گرفت. همچنین این نشریه، در جشنواره منطقه‌ای نشریات دانشجویی، موفق به کسب رتبه اول در بخش نماز گردید. دانشجویانی که علاقه مند به همکاری در تحریریه این نشریه می باشند، به دفاتر فرهنگ اسلامی   دانشکده‌ها مراجعه نمایند تا از امتیاز اردوی رایگان مشهد مقدس نیز بهره مند گردند.

 

3

۵. برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه دانشجویان،کارکنان و خانواده آنان:

مسابقه کتابخوانی پرستش آگاهانه ویژه دانشجویان
مسابقه کتابخوانی پرستش آگاهانه ویژه کارکنان
مسابقه کتابخوانی ثواب نمازدر مسجد ویژه خانواده کارکنان

لازم به ذکر است، به برگزیدگان این مسابقات،هدایای نقدی و امتیاز اردوی رایگان مشهد مقدس، تعلق گرفت.

۶ . برگزاری نمایشگاه آثار هنری و ادبی نماز:

با شروع سال تحصیلی ۹۱-۹۰،نمایشگاهی از آثار هنری و ادبی با موضوع نماز،برگزار گردید.این نمایشگاه، مورد بازدید استاندار اصفهان و جمعی از مسئولین قرار گرفت و استقبال خوبی از آن به عمل آمد. نفرات برگزیده این نمایشگاه، به مرحله منطقه‌ای راه یافتند و موفق به کسب ۱۱ رتبه برتر در شته‌های مختلف گردیدند. این نمایشگاه، امسال نیز در آبان ماه، برگزار خواهد شد و نمایشگاه در سطح دانشگاه،جهت بازدید عموم، دایر خواهد بود.

 ۷.  برگزاری همایش نماز،تجلی عشق:

این همایش در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۹۰، درسالن شهید میردامادی دانشگاه برگزار گرید. نفرات برگزیده این همایش، به ارائه مقالات خود پرداختند و مقالات منتخب نیز، در قالب كتاب، چاپ و منتشر گردید.

4

 

۸.  برگزاری گفتمان‌های نماز:

در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز وآشنایی دانشجویان با فلسفه آن، تعداد ۶ گفتمان به صورت مجزا ویژه خواهران و برادران برگزار گردید.در این جلسات به تبیین فلسفه وجودی نماز و پرسش و پاسخ درمورد نماز ،پرداخته شد.شركت كنندگان دراین گفتمان‌ها نیز از امتیاز اردوی رایگان مشهد مقدس بهره مند گردیدند.

5

 

۹. برگزاری همایش ملی نماز و جوان:

آبان ماه سال ۱۳۸۹، همایشی ملی با عنوان نماز و جوان در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد برگزار گردید. این همایش كه همراه با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین قرائتی بود با استقبال بی‌نظیر اقشار مختلف مردم و نیز مسئولین استان و شهرستان روبرو شد. ارائه مقالات برگزیده به صورت سخنرانی و برگزاری نمایشگاه آثار هنری با موضوع نماز نیز از دیگر برنامه‌های این همایش بود.

6

7

 

۱۰. افتتاح ۳ باب مسجد جدید در دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد:

با حضور آیت الله طباطبایی نژاد، نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان و نیز حجه الاسلام والمسلمین میردامادی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان اصفهان، ۳ باب مسجد در خوابگاه‌های برادران و خواهران و نیز مركز سما امیرآباد افتتاح گردید. هر كدام از این ۳ باب مسجد با زیربنای ۴۵۰ متر مربع ساخته و در اختیار دانشجویان قرار داده شد.

8

9

 

 

news
droos
events
research centers
libs
sahand
esalatsan new1j
eitaa