سامانه های خدمات الکترونیک دانشجویان

اطلاعيه انتخاب واحد ترم دوم سال تحصيلی ۹۸-۱۳۹۷

 

 

انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 98-1397 مطابق تقویم آموزشی از روز شنبه ششم بهمن شروع و در تاریخ یازدهم بهمن پایان می‌یابد؛ لازم است دانشجویان طبق زمان مشخص شده در سامانه دانشجویی به آدرس: http:\\student.iaun.ac.ir با در نظر داشتن موارد زیر نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند:

-       برای انتخاب واحد لازم است دانشجویان مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی خود را به صورت اینترنتی پرداخت نمایند. فایل دانشجویان پس از واریز مبلغ شهریه ثابت و بدهی قبلی و پردازش كارنامه مالی به صورت خودكار رفع اشكال می‌شود. در سامانه دانشجویی از طریق لینك « پیگیری پرداخت‌های اینترنتی » می‌توانید مبلغ واریزی به حساب دانشگاه و وضعیت انتقال آن را مشاهده نمائید. توصیه می‌شود شهریه خود را قبل از فرا رسیدن زمان انتخاب واحد پرداخت کنید تا برای انتخاب واحد فرصت کافی داشته باشید. به دلیل ترافیک بالای شبکه‌های بانک و دانشگاه در زمان انتخاب واحد، توصیه می‌شود شهریه خود را در ساعات غیر اداری واریز نمایید تا احتمال بروز خطا در پرداخت الکترونیکی کمتر شود.

-       دانشجویانی که به هر دلیل فایل انتخاب واحد آنها مسدود شده است باید تا قبل از زمان انتخاب واحد خود با مراجعه به بخش مربوطه نسبت به رفع اشکال اقدام نمایند.

-       دانشجویانی که به هر دلیل در زمان خود نتوانسته‌اند انتخاب واحد کنند در همان روز و روزهای بعدی از ساعت 16 تا 24 امکان انتخاب واحد دارند.

-       تأیید نهایی انتخاب واحد را فقط وقتی بزنید که مطمئن هستید نیازی به تغییر برنامه درسی خود در انتخاب واحد ندارید؛ لازم به ذکر است در زمان حذف و اضافه امکان تغییر دروس برای تمام دانشجویانی كه انتخاب واحد داشته‌اند وجود دارد.

-       ضرورت دارد دانشجویان با مشورت گروه آموزشی نسبت به انتخاب واحد اقدام نمایند تا دچار مشكلات بعدی نشوند.

-       در مورد ظرفیت دروس و مسائل مرتبط با ارائه درس باید با مدیر و کارشناسان گروه آموزشی خود تماس حاصل فرمایید.

-       رعایت سقف واحد انتخابی و پیش نیاز و همنیاز دروس برابر سرفصل مصوب رشته، الزامی است (حتی اگر نرم‌افزار از انتخاب درس جلوگیری نكند).

-       پس از پایان حذف و اضافه، دانشجویانی كه رعایت سقف واحد را ننموده باشند دروس مازادشان از طرف اداره آموزش حذف خواهد شد؛ همچنین دروسی كه پیش‌نیاز یا هم‌نیاز آنها رعایت نشده باشد حذف می‌گردد.

-       رعایت حداقل 12 واحد و حداكثر 20 واحد درسی انتخابی برای دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی الزامی است.

-       دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه معدل نیمسال قبل آنها كمتر از 12 شده و مشروط به حساب می‌آیند مجاز به اخذ بیش از 14 واحد نمی‌باشند.

-       دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه با گذراندن حداكثر 24 واحد درسی باقیمانده فارغ التحصیل می شوند و هیچ درسی حتی برای معرفی به استاد ندارند، ترم آخر محسوب شده و می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان ترم آخر تا سقف 24 واحد درسی انتخاب نمایند.

-       دانشجویان مقاطع كاردانی و كارشناسی كه میانگین نیمسال قبل آنها بالاتر از 17 است در صورتی كه نمره مردودی نداشته و حداقل 12 واحد درسی در نیمسال قبل گذرانده باشند، می‌توانند با موافقت گروه آموزشی و با استفاده از فرم مخصوص دانشجویان معدل 17 به بالا تا سقف 24 واحد درسی انتخاب نمایند.

-       حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته 8 واحد و سقف واحد انتخابی حداكثر 14 واحد می‌باشد.

-       حداقل واحد انتخابی برای دانشجویان مقطع دكترای تخصصی 6 واحد و سقف واحد انتخابی 10 واحد می‌باشد.

-       برای مقاطع كاردانی و كارشناسی، دانشجویان در هر نیمسال فقط مجاز به انتخاب یك درس از دروس عمومی معارف اسلامی (اندیشه اسلامی1، اندیشه اسلامی 2، آیین زندگی، تفسیر موضوعی قرآن، تاریخ تحلیلی صدر اسلام یا تاریخ امامت، انقلاب اسلامی ایران) می‌باشند بجز دانشجویان ترم آخر كه با موافقت مدیر گروه معارف اسلامی می‌توانند دو عنوان انتخاب نمایند.

-       انتخاب دروس «اندیشه‌ها و وصایای حضرت امام(ره)» و «آشنایی با قرائت و روانخوانی قرآن كریم» علاوه بر سقف دروس انتخابی مجاز است. ضمناً نمره قبولی درس قرآن كریم 12 می‌باشد.

-       دانشجویان ورودی 87 به بعد كه در جدول دروس دوره، دروس اختیاری دارند می‌توانند در صورت موافقت مدیر گروه، درس«آشنایی با مبانی دفاع مقدس» را بجای یكی از دروس اختیاری دو واحدی خود و یا مازاد بر آن انتخاب نمایند؛ این درس جزء دروس عمومی نمی‌باشد.

-       درس «تاریخ فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» به ارزش 2 واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كارشناسی و دكترای عمومی ورودی 91 و بعد بایستی آن را بگذرانند.

-       درس «دانش خانواده و جمعیت» به ارزش 2 واحد نظری جزء دروس الزامی است كه دانشجویان مقاطع كاردانی، كارشناسی و دكترای عمومی بایستی آن را بگذرانند.

-       عناوین دروس تربیت بدنی(1) و تربیت بدنی(2) طبق بخشنامه، به ترتیب تبدیل شده به: « تربیت بدنی » و « ورزش(1) »

-       دانشجویان مقطع كارشناسی ناپیوسته كه در مقطع كاردانی دروس «آشنایی با قرآن كریم»، «وصایای حضرت امام(ره)» و «دانش خانواده و جمعیت(2 واحدی)» را نگذرانده‌اند، ملزم به گذراندن این دروس در مقطع كارشناسی ناپیوسته می‌باشند.

-       دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته كه درس «وصایای حضرت امام (ره)» را در مقاطع تحصیلی قبلی نگذرانده‌اند الزاماً بایستی این درس را بگذرانند. عنوان جدید این درس‌ « اندیشه‌ها و وصایای حضرت امام (ره) » است و نمره قبولی آن نیز 10 می‌باشد.

-       هر دانشجو موظف است طبق تقویم آموزشی دانشگاه، در زمان مقرر نسبت به انتخاب واحد ( درس یا پایان‌نامه) اقدام نماید؛ بدیهی است عدم توجه به این مطلب و عدم اقدام به موقع، موجب بروز مشكلات متعددی برای دانشجو خواهد شد كه عواقب آن بر عهده شخص دانشجو خواهد بود.

-       زمان حذف و اضافه نیمسال دوم سال تحصیلی 98-1397 بیست و هفتم بهمن تا دوم اسفند می‌باشد. چنانچه دانشجویی قصد شركت در حذف و اضافه را داشته باشد بایستی شهریه متغیر دروس انتخابی را پرداخت نماید تا امكان ورود به حذف و اضافه برایش فراهم شود.

-       شروع کلاسهای ترم دوم 98-97 از روز شنبه ۱۳ بهمن می‌باشد.

-       فایل دانشجویان زیر توسط آموزش دانشگاه به علت اتمام سنوات تحصیلی بسته شده است و تا زمان رفع اشكال موفق به انتخاب واحد نخواهند شد؛ این دانشجویان باید در اسرع وقت به اداره آموزش مراجعه و پس از اخذ مجوز سنوات (همچنین مجوز نظام وظیفه برای دانشجویان مشمول) انتخاب واحد خود را انجام دهند:

  1. دانشجویان مشمول نظام وظیفه مقطع كارشناسی پیوسته ورودی 92 و قبل از آن
  2. دانشجویان مقطع كارشناسی پیوسته غیر مشمول ورودی 91 و قبل از آن
  3. دانشجویان مقطع كارشناسی ناپیوسته ورودی 94 و قبل از آن
  4. دانشجویان مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته ورودی 94 و قبل از آن
  5. دانشجویان مقطع دكتری تخصصی ورودی مهر 93 و قبل از آن
  6. دانشجویان مقطع دكتری عمومی غیر مشمول ورودی 87 و قبل از آن
  7. دانشجویان مقطع دكتری عمومی مشمول نظام وظیفه ورودی 89 و قبل از آن
  8. دانشجویان مقطع كاردانی مشمول نظام وظیفه ورودی مهر 95
  9. دانشجویان مقطع كاردانی غیر مشمول ورودی بهمن 94 و قبل از آن

-       دانشجویان فوق كه امكان مراجعه حضوری جهت پر كردن فرم تقاضای افزایش سنوات تحصیلی را ندارند می توانند از طریق لینك‌های: زیر:

                                       « فرم تقاضای افزایش سنوات تحصیلی مقاطع كارشناسی و كارشناسی ارشد »

                                        « فرم تقاضای افزایش سنوات تحصیلی مقطع دكترای تخصصی (Ph.D) »                    

نسبت به دریافت فرم مذكور اقدام نموده و پس از تكمیل و امضاء ، آنرا به آدرس: edu[at]iaun.ac.ir ایمیل نمایند تا به كمیسیون موارد خاص آموزشی ارسال گردد.

نوشتن دیدگاه

زبان نگارش فارسی- توهین و افترا قابل پیگیری.


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید