مرکز زبان آموزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

جمله مشهوریست که می‌گوید هر که دو زبان را بداند در حکم دو نفر است.دانستن زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر قبل از آنکه در قالب یک رشته توضیح داده شود یک امکان فوق‌العاده مناسب است برای استفاده از کتاب‌ها و مقالاتی که دوست داریم بدون هیچگونه واسطه‌ای آنها را مطالعه کنیم، بهترین ترجمه‌ها و ماهرترین مترجمان آنچه به ما می‌رسانند به اندازه اصل یک اثر نمی تواند گویا باشد.

زبان انگلیسی به عنوان زبان علمی و فراگیر جهان شناخته شده و به عبارتی زبان مشترک بسیاری از مراکز علمی می­ باشد.

زبان هر قوم و ملتی از مهمترین نمادهای هویت آن ملت است. امروزه دولت‌ها برای حفظ زبان و حتی گسترش دامنه جغرافیایی زبان خود هزینه‌ های فراوانی را پرداخت می‌کنند و فعالیتی که در استعمال یا عدم استعمال کلمات بیگانه صورت می‌گیرد آنقدر وسیع و گسترده است که نشان دهنده اهمیت آن است در این مورد می‌توان به کتاب‌هایی که گویش‌های مختلف را بررسی کرده‌اند مراجعه کرد. اما در مورد زبان انگلیسی که مرکز زبان دانشگاه‌ عرضه می‌گردد و آنچه قابل بیان است عبارتست از اینکه تحصیل در این رشته‌ قابلیت‌ها و توانایی ما را برای استفاده بهتر از زبان فراهم می‌نماید. تحصیلات آکادمیک زبان انگلیسی اگر همراه با تلاش و پیگیری‌های مستمرزبان آموز صورت پذیرد و در طول تحصیل خود همت خود را به صورت کامل بر مطالعه آثار خارجی قرار دهد امکان فعالیت در بخش‌های تخصصی‌تر را دارد. آنچه باید بدان اهمیت بدهیم استفاده مطلوب از دروسی است که در طی تحصیل این رشته فرا گرفته‌ایم و استفاده به صورت درست حاصل نمی‌شود مگر اینکه برای انتخاب این رشته به علاقه واقعی و پشتکار خود مطمئن باشیم.

درس زبان فرار است و اگر از آن خوب استفاده نکنیم و برای محل کار خود تدبیری نیندیشیم دچار مشکل جدی خواهیم شد.


برخی از خانواده ها چون به سختی یادگیری زبان در بزرگسالی واقف هستند فرزندان خود را از همان سالهای ابتدایی در کلاسهای ویژه ثبت نام می کنند. اما بزرگسالان که فرصت شرکت در کلاسها را داشته باشند، همیشه به دنبال یک مرکز معتبر هستند و شاید چندین آمورشگاه را تجربه کرده باشند. پس چه مکانی بهتر از دانشگاه آزاد اسلامی، واحد نجف آباد با حدود ۲۷۰۰۰ دانشجوی فعال.

مرکز زبان آموزی دانشگاه با هدف ارتقا سطح زبان دانشجویان و سایرین در دانشگاه راه اندازی شد و امیدوار است گامی اساسی در این راه بردارد . بنابراین از کلیه اساتید و اعضا هیات علمی و دانشجویان عزیز جهت شرکت در کلاسها دعوت بعمل می آید.

نشانی: دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد، جنب آزمایشگاه شیمی، ساختمان مرکز زبان آموزی -  تلفن : ۰۳۱۴۲۲۹۲۶۷۱


  • برنامه درسی

با توجه به تنوع مقاطع تحصیلی و سنواتی که دانشجویان در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، دو دوره مختلف آموزشی در این مرکز وجود دارد:

دوره فشرده مکالمه:English Intensive Course(EIC).1

این دوره برای دانشجویانی مناسب است که حد اکثر به مدت ۴ تا ۶ نیمسال در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند یعنی کسانی که ۲ سال از تحصیلشان در مقاطع کارشناسی یا دکترا باقی مانده است و یا دانشجویان کارشناسی ارشد که بین ۴ تا ۶ نیمسال به تحصیل مشغول هستند. همچنین کسانیکه به دلایل شخصی مایل به اتمام یک دوره کامل و مطلوب زبان انگلیسی بصورت فشرده هستند میتوانند از این کلاس ها بهره ببرند.

در این مرکز تدریس می شود. Talk Timeبرای این دوره کتاب درسی

این کتاب مجموعه ایست حاوی مکالمات روزمره. تاکید این مجموعه بر مهارتهای شنیداری و گفتاری به همراه افزایش اعتماد به نفس و انگیزه فراوان است. این کتاب از 3 جلد تشکیل شده که شامل 12 بخش است که میتوان در هر ترم 6 بخش را ارایه نمود که در مجموع 6 ترم را پوشش میدهد و جهت یادگیری هر 6 بخش به حدود 18 جلسه نیاز است. دانشجویان میتوانند در کنار دروس دیگر خود در هفته 2 ساعت را جهت شرکت در این دوره اختصاص دهند.

یا دوره عادی آکادمیک:Academic Course.2

 تدریس می گردد. این دوره برای دانشجویانی مناسب است که از ابتدای ورود به دانشگاه در کلاسهای زبان ثبت نام کنند.Top Notch& Summitدر این دوره کتب درسی

zabaamouziposter-122این کتاب ها یک دوره کامل آموزش زبان انگلیسی در رده سنی جوانان و بزرگسالان را تشکیل میدهند که از آخرین متد آموزشی متداول در جهان بهره مند بوده و جهت امادگی امتحانات بین المللی مناسب میباشند. این مجموعه در 6 سطح به شکل زیر ارایه شده اند:

برای سطوح مبتدی و مقدماتی پایینTop Notch Fundamentals.1

  جهت سطح مقدماتیTop Notch One.2

 جهت سطح مقدماتی بالاTop Notch Two.3

 جهت سطح متوسط Top Notch Three.4

جهت سطح متوسط بالا Summit One.5

  جهت سطح پیشرفته Summit Two.6

این مجموعه ۸ ترم درسی را پوشش میدهند که هر ترم نیاز به حدود ۲۶ جلسه دارد بدین معنی که این کلاسها باید در هفته ۲ جلسه تشکیل شوند.

ضمن آشنایی فراگیر با زبان انگلیسی، گواهی پایان دوره نیز از طرف دانشگاه به زبان آموز ارائه خواهد شد.

زبان آموز پس از گذراندن دوره های فوق قادر خواهد بود که در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی، از قبیل TOEFL و IELTS با امتیاز بالا قبول شود.

سامانه الکترونیکی مرکز زبان آموزی


اطلاعیه های مرکز:

ثبت نام آغاز شد.

دوره های ترمیک و فشرده ویژه هیٔت علمی تمام وقت، اساتید مدعو، کارکنان و خانواده های آن ها

دوره ترمیک و فشرده ویژه دانشجویان

برگزاری کلاس های آمادگی آزمون EPT ویژه دانشجویان دکتری

مکان ثبت نام: مرکز زبان آموزی دانشگاه

news
droos
events
research centers
libs
sahand
esalatsan new1j
eitaa